חינוך

הדור הבא: המפתח לקיומה של ישראל

תנועת הביטחוניסטים מאמינה ברתימת הדור הצעיר של העם היהודי להבטחת ביטחון ישראל ונצח ישראל. בהתאם, נדבך מרכזי בפעילות התנועה הוא זירת החינוך. אנו פועלים במגוון דרכים כדי לוודא שהדור הבא של עם ישראל יגדל ויתפתח עם חזון לאומי וציוני ברור, מתוך הבנת האתגרים הביטחוניים, חשיבות היסוד הלאומי של הביטחון, וצורכי הביטחון הלאומי של מדינת ישראל.

אנחנו מביאים איתנו תוכני מקור ייחודיים בנושאי ליבה מגוונים:

  • חזון וציונות
  • מנהיגות
  • שירות משמעותי בצה”ל
  • הזירות המקיפות אותנו: איראן, סוריה, לבנון, יהודה ושומרון, הרשות הפלסטינית, חמאס, חיזבאללה ועוד.
  • עדויות אישיות מעוררות השראה (“לילה בחייו של איש שב”כ”, “מבט מהקוקפיט”, “סיפורו של קצין הנדסה” ועוד).

נשמח לבוא להרצות!

מלאו את הפרטים ואנחנו נחזור אליכם.

פעילות החינוך שלנו מתבצעת במגוון זירות, בדגש על מכינות קדם צבאיות, תיכונים וקהילות יהודיות בחו”ל.

53 מכינות קדם צבאיות 

מיזם המכינות הקדם צבאיות מכשיר את דור העתיד של ההנהגה הישראלית. בכירי הביטחוניסטים מבקרים במכינות קדם צבאיות ומעבירים בהן הרצאות במגוון נושאים בהתאם למומחיותם בכל הדיסציפלינות הקשורות למדיניות, ביטחון וצבא.

30 תיכונים 

תנועת הביטחוניסטים פעילה בתיכונים שונים בישראל. בין השאר, פתחה התנועה תוכנית חינוכית תחת פרויקט גפ”ן של משרד החינוך. במסגרת הפרויקט, בתי ספר יכולים להזמין את בכירי התנועה לתוכנית בת חמישה מפגשים בנושאי ציונות, ביטחון לאומי ושירות צבאי משמעותי.

נוסף על כך, חיל החינוך גייס את תנועת הביטחוניסטים להעברת הרצאות בתיכונים לציון חודש התקומה סביב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולהיות אחראית על כל התוכן המועבר במסגרת ימי צה”ל בתיכונים ברחבי ישראל כולה.

תוכנית "גבולות של הסכמה" במשרד החינוך

תוכנית הלימודים “גבולות של הסכמה” נהגתה ונכתבה על ידי אל”מ (מיל’) איציק רונן, שעבודת הדוקטורט שלו עוסקת בהשפעת שירות החובה על החברה הישראלית. התוכנית מנגישה לתלמידי התיכון את חשיבותו של השירות בצה”ל מתוך ראייה ציונית, ביטחונית וחברתית תוך העצמת המודעות של בני הנוער לחשיבותו של שירות משמעותי בצה”ל, ולאור ההבנה שצה”ל הוא לא רק צבא ששומר על ביטחונה של המדינה אלא גם מנגנון חברתי ממדרגה ראשונה לצמצום פערים חברתיים וליצירת סולידריות.

התוכנית מאושרת על ידי משרד החינוך במסגרת מערכת גפ”ן.

דילוג לתוכן