מחקר

לזהות את המגמות. לקרוא את המפה. להנגיש את הידע.

מחלקת המחקר של תנועת הביטחוניסטים מבצעת מגוון מחקרים יישומיים הנוגעים לביטחון הלאומי של מדינת ישראל, במטרה לספק לציבור הרחב ולמקבלי ההחלטות כלים נחוצים להתמודדות עם המציאות המדינית-ביטחונית המתפתחת מתוך ניסיוננו המקצועי ועמדותינו הערכיות.

אנו מספקים מחקרי עומק מקיפים, ניירות עמדה רלוונטיים לדיונים בכנסת ובממשלה וסקירות ביטחוניות למקבלי החלטות בארץ ובעולם, במטרה להמשיג את המציאות הביטחונית המורכבת. הנגשת הידע במעגלים רחבים היא חלק מרכזי מהפעילות וכוללת כנסים וּובינרים למקבלי ההחלטות, לציבור הרחב ולקהילה הדיפלומטית על מנת לפתח דיוני עומק ולהנחיל את תוצאות המחקרים.

הפעילות המחקרית כוללת גם מעקב שוטף אחר “מדד הביטחוניסטים”, המבוסס על סקר מתמשך המהווה מדגם מייצג של החברה הישראלית בנושאי ליבה הנוגעים לביטחון לאומי וליחסי צבא-חברה.

המבנה ההיברידי הייחודי של המחלקה מגוון וכולל חוקרים בכירים, מיוצאי חטיבת המחקר באמ”ן ועד מתאם פעולות הממשלה בשטחים, מהפרקליטות הצבאית ועד השב”כ, לצד אקדמאים מובילים, סטודנטים צעירים ומתנדבים מענף ההייטק. השילוב הזה הוא המנוע שלנו לתוצרים מסקרנים, מזמינים ורלוונטיים.

אנו מקפידים על א-פוליטיות ואי השתייכות מפלגתית כלשהי, מקצועיות, ערכיות, דיוק ואיכות בלתי מתפשרת, תוך שימוש בניסיון המצטבר ובידע המעמיק של החוקרים בתחומי התמחותם.

לפניות, שאלות, ולבקשות הצטרפות למחלקה, פנו אלינו למייל or@idsf.org.il

מחקר מקיף במגוון זירות ותחומים:

משילות וביטחון פנים

האיום האיראני

יחסי ארה"ב ואירופה עם ישראל

צבא וחברה

המזרח התיכון

הזירה הפלסטינית

הערכה אסטרטגית לישראל 2022

המערכה השלובה נגד הציונות

נייר עמדה הערכה אסטרטגית לישאל 2022

צוות החוקרים שלנו.

אור יששכר, חוקר ביטחון והייטקיסט, מוביל את מחלקת המחקר של תנועת הביטחוניסטים. אור הוא יוצא יחידת 8200 (זירת איראן) ודובר 5 שפות, כולל צרפתית ופרסית.
ד"ר מרדכי קידר הוא מזרחן נודע, בעל תואר שלישי מהמחלקה לערבית באוניברסיטת בר אילן ופובליציסט. את שירותו הצבאי, בן 25 השנים, עשה באגף המודיעין בצה"ל. בעבר שימש כיו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי, וכיום משמש כמרצה וכחוקר במרכז למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת בר אילן.
ד״ר עומר דוסטרי הוא מומחה לאסטרטגיה, צבא וביטחון לאומי. הוא בעל תואר שלישי במדעי המדינה בתחום צבא וביטחון, ומשמש נוסף לכך חוקר ב"מכון ירושלים לאסטרטגיה ולביטחון" (JISS).
בר שחרור, חוקר ביטחון, איש עסקים ויזם עצמאי בענף שירותי הרפואה הפרטיים, חבר מחלקת המחקר של הביטחוניסטים, יוצא מודיעין של יחידת רימון (חטיבת הקומנדו), ודובר חמש שפות, ביניהן ספרדית ורוסית.
ערן להב הוא חוקר טרור המתמחה בג'האד עולמי וארגוני פרוקסי של איראן. מייסדו של מיזם 'מבטרור' לחקר וניתוח הטרור ומנחה הפודקאסט 'על הכוונת' בנושא טרור, העולם הערבי, ביטחון והמזרח התיכון. דובר 4 שפות כולל גרמנית וערבית, ומחבר הספר 'היצואן'.
יוסי (קופר) קופרווסר כיהן כראש חטיבת המחקר באמ"ן, בדרגת תת-אלוף, וכמנכ"ל המשרד לנושאים אסטרטגיים. שימש במהלך שירותו בין השאר קצין המודיעין של פיקוד המרכז ונספח המודיעין בארה"ב. כמו כן, השתתף במלחמת יום הכיפורים ובמלחמת לבנון הראשונה.

אנחנו מעניקים מלגות מחקר.

מחלקת המחקר מעודדת חוקרים צעירים מהאקדמיה, העוסקים בתחומים הרלוונטיים לביטחון ישראל, להגיש עבודות מחקר בנושאי הליבה שבהם עוסקת מחלקת המחקר.

להגשת מועמדות למלגת מחקר – מלאו את פרטיכם.

ספרו לנו על המחקר שלכם!

דילוג לתוכן