עשרות מחבלים לבושים כחיילי צה”ל חדרו למוצב סופה בשבת, 7/10/23, ותקפו את חיילי הנח”ל שהתבצרו בחדר האוכל. כשמפקדת גדוד קרקל, סא”ל אור בן יהודה, הוקפצה לשטח, המחבלים כבר השתלטו על המוצב, המודיעין היה חלקי והאש כבדה.

תחילה פוזרו כוחות הגדוד – 12 חיילים וחיילות – סביב הבסיס, ויחד הם חיסלו כל מחבל שהגיע לכיוונם. אבל כדי לשחרר את המבוצרים צריך היה לפרוץ פנימה. הקרב ארך 14 שעות. מחבלים ירו עליהם מעמדות השמירה ומאחורי הפילבוקס, אך בזכות הנחישות בקרב, השמירה זה על זה וסיוע אווירי מחיל האוויר, הם הדפו את הכוחות העוינים, טיהרו את המוצב ממחבלים ושחררו את החיילים הנצורים בתוכו.

אור נלחמה בעוז כדי לשמור על חייהם של פקודיה ושל החיילים הנצורים במוצב. לכל אורך שעות הקרב, וגם כשהותקפו על ידי עשרות מחבלים, היא נסכה בפקודיה ביטחון שיעלה בידם לבלום את המתקפה. זאת, גם כאשר היא גילתה, תוך כדי לחימה, כי בקרבות באותו יום בקיבוץ בארי נפל הסגן שלה, רב-סרן אבי חובלאשוילי, בן 26 בנופלו.

סא”ל אור בן יהודה הייתה הצוערת הראשונה בגדוד גפן ומפקדת הפלוגה הראשונה במגמת להב לצוערים קרביים בבה”ד 1. בשנת 2015 עוטרה בצל”ש אלוף פיקוד דרום ובאות מצטיינת הרמטכ”ל על פעילותה לסיכול חדירה של חוליית מחבלים בגבול ישראל-מצרים.