שאלות נפוצות

אתם שאלתם - אנחנו ענינו

תנועת הביטחוניסטים הוקמה על ידי בכירים במערכת הביטחון שמאמינים באמת בסיסית לה שותפים רוב הישראלים: ביטחונה של ישראל חייב להיות מבוסס על יכולתה להגן על עצמה בכוחות עצמה ולמנוע באופן אקטיבי התפתחות איומים על ביטחונה.

כדי להבטיח את התנאים הביטחוניים לקיומה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי לדורות הבאים, תנועת הביטחוניסטים שמה לה למטרה לגבש ולקיים משנה ביטחונית סדורה המבוססת על הכרת המציאות והאיומים שסביבנו, ועל ההבנה שצרכיה הביטחוניים של ישראל הם הבסיס לקיומה כמדינה יהודית ודמוקרטית.

החזון שלנו כולל בניית מוסד ציוני ביטחוני שתפקידו לוודא שביטחונה של ישראל יעמוד תמיד בראש סדר העדיפויות הלאומי, וכך יבטיח את חירותו וריבונותו של העם היהודי בארצו לדורי דורות. כדי לממש חזון זה, אנחנו בונים תנועה רחבה, המונהגת בידי מפקדים בכירים מכלל זרועות הביטחון, שתדאג שהקול הברור לפיו ביטחון ישראל חייב להכתיב את המדיניות הישראלית, יישמע בציבוריות הישראלית ובקרב מקבלי ההחלטות.

התנועה שלנו ממומנת בעזרת תרומות מעם ישראל: יהודים בארץ ובעולם שביטחון ישראל וערכי הציונות חשובים להם. גם אתם יכולים לתרום ולחזק את ביטחון ישראל – ניתן לתרום באופן חד-פעמי או בהוראת קבע (התרומות מוכרות לצורכי מס בהתאם לסעיף 46)

תנועת הביטחוניסטים הוקמה ע”י תת אלוף (מיל’) אמיר אביבי המשמש מאז היווסדה כמנכ”ל התנועה. אל אמיר הצטרפו בכירים רבים נוספים, וכיום כוללת התנועה אלפי קצינים ואזרחים שביטחון המדינה חשוב להם. חשוב להדגיש: התנועה לא נועדה לקצינים בלבד – היא פתוחה לכל מי שמאמין בעקרונות היסוד שלה, וניתן להצטרף אליה כאן באתר.

התנועה איננה פוליטית, ואי נקיטת עמדה פוליטית היא אחד מעקרונות היסוד של התנועה. התנועה אף שואפת להוצאת כוחות הביטחון אל מחוץ לשיח הפוליטי באופן גורף. התנועה פתוחה לכל אלה המאמינים בערכי היסוד שלה, וניתן להצטרף אליה כאן באתר.

תנועת הביטחוניסטים היא בלתי היררכית וכל אחד יכול להצטרף אליה. אכן, מי שהקים את התנועה ומוביל אותה כיום הם קצינים בכירים לשעבר בכוחות הביטחון, אך כל ישראלי שמאמין בערכי היסוד של התנועה מוזמן להצטרף אליה. גם אתם ואתן.

אתם יכולים להירשם ולהצטרף לתנועת הביטחוניסטים. בכך, תהפכו לחלק בלתי נפרד מהגנה על ביטחון ישראל. ככל שיהיו יותר חברים בתנועה, קולה יישמע באופן רם יותר והיכולת שלה להשפיע על מקבלי ההחלטות וכלי התקשורת בארץ ובעולם תגדל. בנוסף, לאחר הרישום לתנועה תוכלו להשתתף במגוון פעילויות המיועדות לחברים בלבד, כמו הרצאות של בכירים במערכת הביטחון, השתתפות בסיורי שטח ייחודיים וקבלת עדכונים על פעילות התנועה בזמן אמת.

אתם מוזמנים להצטרף לתנועה, להשתתף בפעילויות, להשיב לסקרים, לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות ולשתף את התכנים ממרכז הידע, להזמין חברים לתנועה ולתרום כספית למימון הפעילות של התנועה.

אם אתם אנשי אקדמיה, מחלקת המחקר שלנו תשמח לסיוע בכתיבת ניירות עמדה, איסוף נתונים למחקר, ועוד. אתם מומחים בתחומי ביטחון או צבא? נשמח שתעבירו הרצאות. אם יש לכם רשת חברים שמזדהים עם מטרות התנועה, נשמח לסיוע בגיוס משאבים לקידום פעילות התנועה. יודעים יותר משפה אחת ברמת שפת אם? עזרו לנו לתרגם ניירות עמדה ומחקרים, לכתוב מאמרים ולערוך אותם.

צרו איתנו קשר

עקרונות היסוד של התנועה מפורטים בעמוד “אודות הביטחוניסטים“. בגדול – ביטחון ישראל ושמירת עצמאותה לפני הכל.

מצטרפים לתנועה, ומתחילים לקבל עדכונים: החל מניוזלטר שמעדכן על הפעילויות, דרך השתתפות בסקרים ובעצומות בנושאי ביטחון ומשילות, ועד השתתפות בסיורי שטח, הרצאות של בכירים במערכת הביטחון ועוד. תוכלו להצטרף ולסמן את הפעילויות שתרצו להיות מעורבים בהן. בנוסף, אתם מזומנים לעקוב אחרינו בפייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, ויוטיוב, ולסייע לנו בהפצת החומרים ברשתות החברתיות.

כל מי שמאמין בערכי היסוד של התנועה מוזמן להצטרף אליה ולהשתתף בפעילויותיה. יש הרבה מה לעשות ואתם בהחלט יכולים לתרום לביטחון המדינה.

תנועת הביטחוניסטים פועלת להשגת חזונה ומטרותיה במספר מישורים:

  • במישור המחקרי: ביצוע והנגשת מחקרים יישומיים הנוגעים לביטחון ישראל.
  • במישור התקשורתי: משמיעים את הקול שלנו בכלי התקשורת וברשתות החברתיות.
  • במישור החברתי: קידום תודעת חוסן בטחוני ולאומי בחברה הישראלית.
  • במישור החינוכי: רתימת הדור הצעיר במכינות הקדם צבאיות ובאוניברסיטאות לאמץ תפיסות ביטחוניות.
  • במישור קובעי ההחלטות: שיתוף קובעי מדיניות בניסיון הביטחוני ובממצאי המחקרים שלנו.

התנועה ממומנת מתרומות שלכם, וזה חשוב לנו מאוד. אמנם חלק ניכר מפעילות התנועה נעשה על ידי מתנדבים, אך חלק מהפעילויות מצריכות מימון, ובכלל כך ביצוע מחקרים וסקרים, ארגון פעילויות שטח וכדומה.

לא משנה כמה אתם תורמים למימון הפעילות, אתם מסייעים בכך באופן ישיר לביטחון המדינה. ניתן לתרום כאן, בהוראת קבע או באופן חד פעמי (התרומה מוכרת לצורכי מס ומאושרת לפי סעיף 46).

קודם כל, ההצטרפות תהפוך אותך לחלק בלתי נפרד מהגנה על ביטחון ישראל. כן, עד כדי כך. ככל שיהיו יותר חברים בתנועה, קולה יישמע באופן רם יותר והיכולת להשפיע על מקבלי ההחלטות וכלי התקשורת בארץ ובעולם תגדל. בנוסף, לאחר הרישום לתנועה תוכלו להשתתף במגוון פעילויות המיועדות לחברים בלבד, כמו הרצאות של בכירים במערכת הביטחון, השתתפות בסיורים ייחודיים וקבלת עדכונים על פעילות התנועה בזמן אמת.

לא.

קביעה זו מבוססת על 3 טיעונים משלימים:

א. פתרון שתי המדינות הנוכחי איננו הכרח או דרישה מחייבת. הסיבה לכך נעוצה בין השאר בכך שמעולם לא התקיימה מדינה פלסטינית באף חלק מארץ ישראל – וכך גם קובע החוק הבינלאומי. בנוסף לכך, הקביעה שכל קבוצת מיעוט בעולם שמזהה את עצמה כעם זכאית למדינת לאום רחוקה מהמציאות.

ב. פתרון שתי המדינות הנוכחי איננו תואם את החזון הלאומי, הביטחון הלאומי, ואת היכולת להבטיח את קיומה לאורך זמן של מדינת ישראל.

ג. מעל הכל, יהודה ושומרון, ובמיוחד ירושלים, הם עצם הסיבה שהעם היהודי חזר למולדתו. הם העוגן המרכזי שלו בארץ ישראל והם נדרשים כדי להחיות ולמלא את המשאלה והאתוס הלאומיים שלו. בלעדיהם, אין קיום לעם היהודי, ואין דרך להסביר לאורך דורות את הקשר של עם ישראל לארצו.

בהחלט. יש כמה.

  • תכנית האמירויות הפלסטיניות: הקמת שמונה אמירויות במרחבי יהודה, שומרון ועזה המתבססות על ערי מדינה בשליטת החמולות המקומיות.
  • תכנית הקונפדרציה הפלסטינית-ירדנית: הקמת קונפדרציה או פדרציה ירדנית-פלסטינית בין ממלכת לירדן לבין שטחי ריכוז אוכלוסייה פלסטיניים ביו”ש.
  • פתרון המדינה החדשה: הקמת מדינה פלסטינית עצמאית וריבונית לצד מדינת ישראל ברצועת עזה, עם המשך טריטוריאלי אל תוך אזור צפון סיני.
  • עסקת המאה: פתרון שתי מדינות ריאלי שבו מדינת פלסטין בטוחה ומשגשגת מתקיימת בשלום לצד מדינת ישראל בטוחה ומשגשגת באזור בטוח ומשגשג.

לעוד מידע והרחבה של התוכניות המובאות כאן קראו את נייר העמדה שלנו לדמיין מחדש סכסוך ישן: תוכניות מדיניות חלופיות לפתרון שתי המדינות.

אפשר להירשם לתנועה ולקבל את הניוזלטר שלנו.
בנוסף אפשר לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות:
בפייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, ויוטיוב.

כן, בהחלט. זהו אתגר משמעותי, אך ביחד נצליח.

דילוג לתוכן